سخن روز /
تقدیر امام جمعه و فرماندار محترم کلیبر از تعاون روستایی آذربایجان شرقی
1398/06/10

تقدیر امام جمعه و فرماندار محترم کلیبر از تعاون روستایی آذربایجان شرقی

برای اولین بار در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان زغال اخته شهرستان کلیبر، شبکه تعاونیهای روستایی این شهرستان بنا به درخواست سازمان جهادکشاورزی و هماهنگی و برنامه ریزی مدیریت تعاون روستایی استان ،خرید توافقی این محصول تحقق یافت.

بنا به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان در پی کاهش قیمت این محصول در شهرستان کلیبر و تاکیدات ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان مبنی بر ورود شبکه تعاونیهای روستایی در امر خرید توافقی از روز پنج شنبه مورخه 7/6/98 خرید زغال اخته به قیمت توافقی توسط اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی کلیبر آغاز و رضایت تولید کنندگان و مسئولین محلی نیز جلب گردیده بطوریکه امام جمعه محترم و فرماندار محترم شهرستان روز جمعه در نماز جمعه این شهر از فعالیت تعاون روستایی در این زمینه تقدیر نمودند.

نژادرضا مدیر تعاون روستایی استان ضمن اعلام این خبر افزود: در پی افت قیمت زغال اخته (2200-2500 ریال به ازای هر کیلو ) و درخواست بهره برداران بخش کشاورزی و اعلام ریاست محترم سازمان جهادکشاورزی همزمان با جشنواره زغال اخته کلیبر و با هماهنگی های انجام یافته جهت خرید توافقی به قیمت حداقل 4000ریال و تبدیل آن به برگه زغال اخته ،این اقدام توسط اتحادیه شهرستان شروع و تا پایان فصل برداشت ادامه خواهد یافت.

گفتنی است در شهرستان کلیبر از 316 هکتار باغ بارور زغال اخته مقدار 1425 تن محصول قابل برداشت می باشد که به مصارف تولید برگه، رب، شربت، مربا، لواشک، و... رسیده و بخش عمده آن نیز به صورت تازه خوری روانه بازار می گردد.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal